Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 9, 2022 in Mniejszej wagi |

Tylko kilka kroków do zadbanego samochodu!

Wyobraź sobie, że wsiadasz do czystego samochodu po ciężkim dniu w pracy, czyste wnętrze oraz przyjemne zapachy rozbudzą nasze zmysły. W szybki sposób poprawią nam ponury nastrój… To nie musi być sen!

Każdy właściciel samochodu powinien o niego umieć zadbać w jak najlepszym stopniu i to bez znaczenia na model czy rocznik auta. Pomimo, że dla wielu osób samochód to jedynie środek transportu, to nie warto zaniedbywać jego stanu technicznego oraz wizualnego. Ze względów bezpieczeństwa, ale jak również finansowych. W dzisiejszych czasach, gdy motoryzacja przeżywa ciężkie chwile – tym bardziej powinniśmy doceniać już wyprodukowane pojazdy.

Oczywiście jest też druga grupa użytkowników samochodów, którzy traktują auto z dużo większym zaangażowaniem i ich nie trzeba namawiać do utrzymywania auta w bardzo dobrej kondycji. Jednak dla obu typów użytkowników, car detailing jest jak najbardziej odpowiedni. Pierwsza grupa na pewno doceni fakt większej wartości samochodu przy odsprzedaży.

Główne cechy podnoszące wartość pojazdu:

  • zadbany lakier, bez zarysowań oraz wgnieceń,
  • folie na lampach chroniące przez zarysowaniem,
  • zakonserwowane plastikowe oraz gumowe elementy,
  • czyste i pachnące wnętrze pojazdu,

Elementy powyższe będą świadczyć o tym, że auto było zadbane przez właściciela i jest w świetnym stanie wizualnym. Będzie miało to ogromny wpływ na wycenę pojazdu.

Warto podkreślić, że dla osób kochających motoryzację, to przyjemność spędzić długie godziny na myciu i czyszczeniu. Jednak na własną rękę nie ze wszystkim sobie poradzimy. Dokładnie wiemy jak deszcz, słońce czy ptasie odchody potrafią zniszczyć nawet w najlepszym stanie lakier. Z czasem takie auto matowieje i samochód przestaje przypominać pojazd lśniący nowością. Wtedy zachęcam skorzystać z pomocy fachowców, którzy posiadają odpowiednią wiedzę oraz narzędzia. Samodzielne próby niestety mogą skończyć się pogłębieniem problemu niż przywróceniem stanu lakieru do stanu pierwotnego.

Wspomnę jeszcze, że usługa auto detail to nie tylko stan zewnętrzny samochodu, ale również jego wnętrze. Wielu kierowców uważa, że odkurzenie wnętrza oraz wilgotna ściereczka do kokpitu to wystarczając środki, aby cieszyć się czystym wnętrzem. Niestety to o wiele za mało, wilgotna ścierka nie wyczyści osadów ani zabrudzeń. Pozostawi jedynie widoczne ślady kurzu. Nie zalecamy również stosowania np. płynu do naczyń. Użyta w nim chemia, może uszkodzić delikatne materiały.

Zachęcam do skorzystania z usług profesjonalnego zakładu, w ten sposób przekonamy się sami na własnym aucie, jak wiedza oraz odpowiednie narzędzia mogą przywrócić dawny blask.

Następnie do pielęgnacji wnętrza warto podchodzić systematycznie oraz używać środków odpowiednich względem użytych materiałów w naszym wnętrzu. Najnowsze markowe produkty, wnikają dokładnie w materiały wnętrza nadając im fabryczny wygląd oraz przyjemny zapach. Naprawdę warto!