Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 1, 2023 in Reklama i marketing |

Czym powinny charakteryzować się etykiety na butelkę?

Oznakowanie towaru ma ogromny wpływ na sukces logistyczny i sprzedażowy. Dobranie właściwych parametrów do charakterystyki opakowania wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego warto korzystać ze wsparcia profesjonalnej drukarni. Skupimy się na opisaniu najważniejszych właściwości, jakie powinna posiadać etykieta przeznaczona do butelek. Dowiedz się, co należy wziąć pod uwagę podczas składania zamówienia!

Jak powinno wyglądać oznaczenie butelek?

Technologie znakowania napojów w butelkach przechodzą ciągłą ewolucję. Konkurencja nigdy nie śpi, a cele producentów pozostają takie same — przyciągnięcie uwagi klienta i budowanie rozpoznawalności marki na wszelkie możliwe sposoby. Etykiety odgrywają kluczową rolę, gdyż to właśnie na nich skupia się wzrok potencjalnego konsumenta.

Przy projektowaniu naklejek trzeba postawić na oryginalną koncepcję, jaka wyróżnia się czytelnością i estetyką. Na etykiecie musisz bowiem zmieścić szereg informacji wymaganych przez prawo. Do tego należy dorzucić logo firmowe, elementy kolorystyczne czy chwytliwe hasło zachęcające do zakupu.

Wyznacznikiem dla wszelkich wysiłków projektowych powinno być utrzymanie czytelności i trwałości niezależnie od warunków zewnętrznych. Pamiętaj, że etykieta przyklejona do butelki staje się wizytówką Twojej firmy. Na podstawie jej wyglądu klient podświadomie dokonuje oceny profesjonalizmu producenta. Nawet najlepszy produkt w słabym opakowaniu nie będzie w stanie przebić się do świadomości konsumentów.

Etykiety samoprzylepne na butelki spotyka częsta ekspozycja na wilgoć, zmienne temperatury lub intensywne promienie słoneczne. Zarówno warstwa kleju, jak i podłoże materiału z nadrukiem musi skutecznie opierać się wymienionym czynnikom. Podczas wyboru firmy drukującej, zwracaj szczególną uwagę na kompleksowość świadczonych usług. Dostęp do zaawansowanych technologii wytwarzania etykiet zwiększa szanse na to, że Twoje butelki otrzymają rozwiązanie dostosowane do wyzwań logistycznych i sprzedażowych.

Jak wybrać etykietę na butelki?

Nie ma jednej metody na selekcję akcesoriów do znakowania opakowań na napoje. Etykiety samoprzylepne na butelki wyróżniają się różnorodnością materiałów czy metod realizacji nadruku.

Punktem wyjścia dla każdej decyzji zakupowej powinno być sprawdzenie trzech kryteriów: odporności na niskie temperatury, niskiej podatności etykiety na wilgoć i wytrzymałości mechanicznej. Profesjonalna drukarnia rozwiązań do znakowania butelek zaproponuje odpowiedni materiał, który spełni wymogi użytkowe.

Zupełnie zrozumiałe, że wielu przedsiębiorców kieruje się kryterium cenowym przy podejmowaniu decyzji o zamówieniu. Warunki ekonomiczne nie powinny natomiast przesłaniać ostatecznego celu, jakim jest budowa wiarygodności i rozpoznawalności marki. Jeśli zakupisz produkty z górnej półki, zyskasz akcesoria o wydłużonej trwałości, które połączą funkcję informacyjną i marketingową.

Sprawdź ofertę firmy AZ Color, która specjalizuje się w tworzeniu oryginalnych etykiet butelkowych na zamówienie. Zapoznaj się z informacjami na stronie www.azcolor.com.pl i zaprojektuj rozwiązanie o wysokiej sile przekazu.