Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 10, 2017 in Mniejszej wagi |

Co to jest cukrzyca?

Stan chorobowy, w którym trzustka nie produkuje odpowiedniej ilości insuliny albo też nie jest ona prawidłowo wykorzystywana przez komórki organizmu nazywany jest cukrzycą. Jeżeli zostanie zdiagnozowana przez specjalistę ta choroba, należy zorientować się jak leczyć cukrzycę. Rodzaj zastosowanej wówczas terapii zależy w szczególności od typu tego schorzenia.
W przypadku cukrzycy typu I, która dotyczy przede wszystkim dzieci i osób młodych, właściwym leczeniem jest podawanie choremu zastrzyków insulinowych. Należy również stosować odpowiednią dietę i prowadzić dość aktywny tryb życia.

Przyczynami rozwoju cukrzycy typu II są skłonności genetyczne ewentualnie otyłość. W tej sytuacji znaczną rolę odgrywają czynniki takie jak: styl życia, masa ciała, dieta oraz ruch. Dieta redukująca wagę to czynnik, który ma istotny wpływ na rozwój tej choroby. W tak zwanej diecie „cukrzycowej” istotna jest regularność oraz odpowiednia kaloryczność spożywanych w ciągu dnia posiłków. Jeśli zastosowana dieta nie przynosi oczekiwanych rezultatów stosuje się wtedy doustne leki przeciwcukrzycowe. Często koniecznym staje się wprowadzenie leczenia insulinowego.