Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 20, 2020 in Internet |

Odkupienie domeny internetowej doskonałym interesem i inwestycją dla biznesu – sprawdź do kogo należy domena

Odkupienie domeny internetowej doskonałym interesem i inwestycją dla biznesu

Posiadając własny biznes, trzeba zatroszczyć się o aspekt, jakim jest obecność w Internecie, a do tego konieczny jest hosting oraz domena. Ten drugi element jest szczególnie ważny, ponieważ jest naszą wizytówką w sieci. warto jest więc poznać garść faktów na temat domen, by dokonać dobrej inwestycji.

Czym jest i do czego służy domena internetowa?

Domena internetowa jest naszą wizytówką w Internecie i jest to po prostu, najprościej wyjaśniając, fragment adresu, dzięki któremu nasza grupa docelowa trafia na nasze strony. W ramach jednej domeny może funkcjonować wiele stron i serwisów. Bardzo często biznes musi posiadać kilka stron o różnym przeznaczeniu, wliczając w to strony firmowe blogi firmowe, sklep internetowy itp.

Zajęta domena nie musi być nieprzekraczalną przeszkodą

Domenę trzeba wybierać z rozwagą, gdyż będzie ona nierozerwalnie połączona z marką. Czasem jednak wartościowa domena jest zajęta. Nie załamuj się wtedy, tylko sprawdź do kogo należy domena. Może się okazać, że właściciel bez problemu zechce ją odsprzedać, gdyż jej w ogóle nie używa, bądź porzucił tworzenie na nią treści i jest mu ona zbędna. Jest te wiele osób i firm, które obracają domenami jak każdym inny produktem.

To, kto jest właścicielem domeny, da się sprawdzić, używając protokołu WHOIS, który wykorzystywany jest przez wiele stron umożliwiających łatwy dostęp do danych na temat domen. Przykładem mogą być strony who.is czy whois.org.

Alternatywną i równie dobrą opcją jest korzystanie z rozszerzeń do przeglądarek internetowych, które podają wiele przydatnych danych na temat domen, w tym to, kto jest ich właścicielem, ale dowiedzieć się można o nich także o wielu innych interesujących aspektach, które mogą mieć wpływ na cenę domeny i opłacalność ich zakupu. Należy do nich wiek domeny czy też okres pozostały do jej wygaśnięcia.

Dzięki takim narzędziom łatwo można znaleźć domenę idealną dla swojego biznesu, którą często da się nabyć w atrakcyjnej cenie. Wybór domeny powinien być dobrze przemyślany, gdyż nie powinno się jej zmieniać.