Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 21, 2020 in Internet |

Czy da się umieścić stronę w Internecie za darmo?

Stworzenie strony internetowej w dzisiejszych czasach jest niezwykle łatwe, a wiele osób rozpoczyna własne blogi i strony w nadziei na to, że w przyszłości przyniosą one zyski. Stworzenie strony to jednak dopiero początek, ponieważ trzeba ją jeszcze umieścić w sieci, co najczęściej jednak kosztuje. Czy są jakieś darmowe opcje w tym zakresie i czy warto z nich korzystać?

Darmowy hosting – wady i zalety

Wybór hostingu i domeny jest niezwykle ważny, gdyż późniejsza migracja i związane z nią koszty i wysiłek potrafią dość mocno dać się we znaki. Darmowy hosting domena i inne rzeczy z tym związane nie są jednak dla wszystkich. Dobre są one przede wszystkim dla stron hobbystycznych i tych, które nie są stronami biznesowymi.

Darmowy hosting nie daje gwarancji, że za jakiś czas po prostu nie zostanie zlikwidowany. Istnieją co prawda też takie rozwiązanie jak darmowy hosting domena i dodatkowe funkcje oferowane przez niektórych godnych zaufania dostawców, jednak sposób konstrukcji nazwy domeny, którą zaoferują, nie jest uznawany za profesjonalny w świecie biznesu, a klienci będą mniej ufnie patrzeć na firmę, której strony funkcjonują na takim hostingu.

Promocje dla nowych klientów – dobry sposób na darmowy hosting i domenę na całkiem sensowny okres

Często jednak spotyka się rozwiązanie, dzięki któremu z dobrego hostingu i domeny można korzystać za darmo przez pewien, czasami nawet długi, czas. Mowa tu o dostawcach hostingów, którzy dla nowych klientów oferują darmowe miejsce na serwerach wraz z sensowną domeną. Po założeniu strony nie wnosi się żadnych opłat przez okres minimalnie kilku miesięcy, chociaż niektórzy dostawcy oferują znacznie dłuższą darmową promocję.

Darmowy hosting domena i nawet certyfikat SSL są jednak także dostępne czasem u chińskich dostawców usług hostingowych, jednak wiele osób wykazuje się tu nieufnością ze względu na lokalizację i wątpliwą reputację chińskich dostawców rozwiązań w zakresie IT, chociaż znajdą się i takie usługi z Kraju Środka, które mogą być wystarczające dla stron hobbystycznych.

Najważniejsze jest to, by wybór hostingu i domeny dokładnie przemyśleć, gdyż tych elementów nie powinno się zmieniać, prowadząc strony biznesowe.