Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 21, 2020 in Internet |

Sprzedaż strony internetowej – potencjalny dobry zarobek i pomysł na biznes – jak sprzedać stronę internetową?

Sprzedaż strony internetowej – potencjalny dobry zarobek i pomysł na biznes

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka sposobów na wygodną pracę z domu – czy to jako pracę dodatkową, czy też jako główne źródło utrzymania. Jednym z bardziej lukratywnych biznesów jest tworzenie treści i blogowanie, aa także e-marketing. Jak się okazuje, wiele osób tworzy atrakcyjne strony internetowe, generujące ruch, po to, by je sprzedać i zarobić.

Strona na chwilę?

Obecnie coraz więcej jest osób prowadzących blogi, które czynią z nich ważne źródło zarobku. Ta forma zarabiania popularna jest już od dawna. Ostatnio jednak coraz więcej osób tworzy kolejne strony i blogi, by się z nimi rozstać. Wiedza o tym, jak sprzedać stronę internetową i jak tworzyć atrakcyjne treści, jest więc niezwykle cenna.

Strategia mająca przynieść zarobek

Stworzenie strony, którą można dość szybko sprzedać, nie jest szczególnie trudne, jeżeli tylko posiada się jakiś pomysł i potrafi tworzyć ciekawe wpisy. Typowa strategia mająca za cel sprzedaż strony rozpoczyna się jej stworzeniem bądź kupnem w atrakcyjnej cenie. Następnie przez pewien czas na stronę dodaje się atrakcyjne treści, przyciągając odwiedzających i uzyskując stabilną, i jednocześnie stale rosnącą, liczbę odwiedzin.

Tworzenie ciekawych treści nie wystarczy – często prowadzenie takiej strony wymaga też głębszego zajęcia się aspektem, jakim jest SEO. Wiele działań SEO można przeprowadzić samodzielnie, ale wiele jest takich, które wymagać będą pomocy specjalisty, a to już kosztuje.

Jak sprzedać stronę internetową szybko i bezpiecznie?

Kiedy już strona jest na tyle wartościowa, że postanowi się ją sprzedać, istnieje kilka opcji. Jedną z nich jest po prostu wystawienie strony na serwisie aukcyjnym lub w serwisach ogłoszeniowych. Często jednak uważa się, że usilna poszukiwanie kupującego nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż najwięcej dostanie się wtedy, gdy zainteresowane firmy same zgłoszą się w celu nabycia strony.

W tym celu można po prostu stworzyć w ramach posiadanej przez siebie domeny stronę informującą o chęci jej sprzedaży i zawierającą podstawowe dane kontaktowe.

Można tez samemu napisać do firm działających w branży związanej z nazwą domeny z zapytaniem, czy nie są chętne jej odkupić, jednak często najkorzystniej jest po prostu czekać, aż nabywcy sami się zgłoszą, promując ofertę w sposób delikatny i taktowny, unikając wykazywania oznak desperacji.