Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 24, 2022 in Reklama i marketing |

Jak działa drukarnia fleksograficzna?

Fleksografia to forma drukarska zdecydowanie różniąca się od pozostałych technologii. Druk fleksograficzny polega na wykonywaniu nadruków na najrozmaitszych przestrzeniach przy zastosowaniu wypukłych, elastycznych form drukowych i farb szybkoschnących czy farbek fleksograficznych UV. Ta technologia cieszy się jeszcze większą sławą oraz uznaniem konsumentów, często pośród wytwórców produktów konsumpcyjnych. Tym, co powoduje, iż druk fleksograficzny cieszy się zaciekawieniem jeszcze większego otoczenia klientów, jest długa lista jego wartości. Przede wszystkim – fleksografia to forma bardzo powszechna.

Na czym polega fleksografia?

Fleksografia jest metodą poligraficzną używającą płynne farby szybkoschnące i profesjonalne elastyczne konstrukcje poligraficzne. Technika ta zapewnia otrzymanie rezultatu plastycznego druku. Zyskuje ona jeszcze większą popularność pośród wytwórców produktów konsumpcyjnych na całym globie. Z powodu mniejszych wydatków fleksografia stanowi świetną opcję dla tradycyjnych technologii takich jak grawiura. Co więcej dzięki zastosowaniu innowacyjnej techniki druk fleksograficzny dorównuje klasą grawiurze i sitodrukowi. Fleksografię proponuje każda specjalistyczna drukarnia etykiet.

Na czym polega druk fleksograficzny?

Fleksografia to profesjonalna technologia poligraficzna, jaka pozwoli nanosić wzory na rozmaitego typu przestrzeniach przez wykorzystanie specjalnych form poligraficznych. Wielokrotnie w druku fleksograficznym wykorzystuje się profesjonalne, rozciągliwe konstrukcje drukarskie, które są zbudowane z polimerów. We fleksografii można natomiast również zastosować ciekłe farby szybkoschnące czy szybko utwardzalne. Teraz w wielu miastach znajduje się jakaś profesjonalna drukarnia fleksograficzna.

Na czym polega druk fleksograficzny?

Fleksografia to profesjonalna technologia poligraficzna, jaka pozwoli nanosić wzory na rozmaitego typu przestrzeniach przez wykorzystanie specjalnych form poligraficznych. Wielokrotnie w druku fleksograficznym wykorzystuje się profesjonalne, rozciągliwe konstrukcje drukarskie, jakie są wykonane z polimerów. We fleksografii można natomiast również zastosować ciekłe farby szybkoschnące czy szybko utwardzalne. Taki sposób druku wyróżnia się niezwykle dużą starannością zrobienia oraz nie ustępuje niczym np. sitodrukowi czy grawiurze.

Najistotniejsze wartości fleksografii

W początkach fleksografii ogromną trudność sprawiało precyzyjne powielenie grafiki. Natomiast powoli, w miarę optymalizowania farb oraz form drukowych, maszyny fleksograficzne osiągnęły jakość, jaka nie ustępuje wydrukom w technice cyfrowej lub offsetowej. Też druk flekso jest niezwykle natychmiastowy oraz stosunkowo niedrogi. Natomiast to nie te wartości spowodowały, iż jest on tak znany oraz masowo stosowany.