Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 17, 2020 in Mniejszej wagi |

Stałe sprzątanie – na co uważać wybierając firmę?

Znalezienie profesjonalnego i dobrego serwisu sprzątającego wcale nie musi być trudnym zadaniem. Chcąc mieć pewność, że trafimy na odpowiednią firmę, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które trzeba poruszyć przed podpisaniem umowy.

Znalezienie profesjonalnego i dobrego serwisu sprzątającego wcale nie musi być trudnym zadaniem. Chcąc mieć pewność, że trafimy na odpowiednią firmę, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które trzeba poruszyć przed podpisaniem umowy. Sprzątanie sklepów oraz innych obiektów to coś więcej niż tylko czyszczenie zabrudzonych powierzchni. Osoby wykonujące tego typu czynności w rzeczywistości dbają o mienie, wizerunek danej firmy oraz komfort pracowników. Na jakich filarach powinna zatem opierać się współpraca?

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Podstawową kwestią, o której wbrew pozorom nie pamięta zbyt wiele osób zlecających usługę sprzątania jest to czy dana firma posiada ubezpieczenie OC. Dlaczego jest ono tak ważne? Niestety podczas czyszczenia powierzchni istnieje ryzyko nieszczęśliwego wypadku – zalania komputera, uszkodzenia powierzchni itp. Sytuacje losowe zawsze mogą się zdarzyć, nie oznacza to jednak, że nie możemy się na nie przygotować. Dzięki temu nie musimy martwić się, że w sytuacji powstania szkody będziemy musieli sami pokrywać straty lub kłócić się o rekompensatę z wykonawcą. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

  • Sprzątanie sklepów i innych pomieszczeń niejednokrotnie wiąże się z koniecznością użycia silnych środków. Warto zatem dowiedzieć się jakich produktów i sprzętu używa firma, jaka jest ich jakość i czy poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo owych preparatów, zarówno od względem zdrowotnym, jak i środowiskowym.
  • Zanim zdecydujemy się na konkretny podmiot, należy dokładnie ustalić kwestię terminów i dyspozycyjności. Profesjonalne firmy wykazują się sporą elastycznością i zapewniają usługę sprzątania sklepów nawet w godzinach wieczornych. Dzięki temu nie pojawia się konieczność przerywania pracy.

Co jeszcze świadczy o profesjonalizmie danej firmy?

Dobry serwis sprzątający świadczy szeroki wachlarz usług. Oprócz mycia podłóg, będzie zatem oferować również takie czynności jak mycie okien, ścieranie kurzu, czyszczenie tapicerek, wymiana środków higienicznych w toalecie, czyszczenie dywanów i wiele więcej. Świadczy to o samowystarczalności i posiadaniu sporego zaplecza technicznego oraz logistycznego. To dobry znak i informacja o tym, że wybierając tę firmę, możemy liczyć na kompleksowe wykonanie usługi, co ma istotne znaczenie przy długotrwałej współpracy. Nasze zaufanie powinna wzbudzić także dobra komunikacja już na samym początku – sprawne i wyczerpujące odpowiedzi, przejrzystość oraz cennik, w którym dokładnie opisano zakres usług. Na koniec, warto również sprawdzić w Internecie opinie na temat danego serwisu.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy ROMI Zakład Usług Komunalnych z Poznania.