Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 21, 2020 in Internet |

Sklep internetowy czy tradycyjny ? Krótkie rozważanie.

W dobie dzisiejszego świata coraz więcej osób decyduje się na kupno różnego rodzaju produktów, przez internet. Ubrania, sprzęt czy jedzenie, to tylko niektóre z rzeczy jakie możemy znaleźć w internecie. Taka czynność nie kosztuje nas dużego wysiłku, a wymaga kilku kliknięć. Lecz czy taka wygoda jest dla nas dobra ?

 

Internet jest wygodą, która nie angażuje do wyjścia z domu. Jest to swego rodzaju plus. Jednak zamawiając przez internet nie mamy kontaktu z tym produktem. Nie możemy sprawdzić go namacalnie. Przykład, popierający ten minus, to fakt, iż niektóre, zamówione przez internet ubrania nie pasowały na zamawiającego.
Kolejną zmorą tego typu zamawiania, jest czekanie na przesyłkę, nie zawsze docierającą w dobrym stanie. Patrząc z drugiej strony, tradycyjne sklepy są tutaj bardziej praktyczne. Jedziemy do sklepu i dany produkt kupujemy. Mamy z nim kontakt, możemy go obejrzeć, a w przypadku sprzętu zobaczyć jego działanie. W jednym i drugim przypadku, można powiedzieć, że obie te sfery są podobne. Jeśli nie mamy pewności co do produktu ze sklepu online, możemy poczytać opinie innych użytkowników. W sklepie tradycyjnym, w wyborze produktu, możemy doradzić się sprzedawcy.

 

Faktem jest kupowanie online wygrywa z tradycyjnymi sklepami w momencie kiedy centrum handlowe znajduje się spory kawałek drogi od naszego zamieszkania. Oczywiście, mogą zdarzyć się sytuacje, w której będąc w sklepie nie widzimy tego co chcemy kupić, więc po powrocie do domu kupujemy to online.
Słowem podsumowania. Każdy z nas lubi kupować, robić zakupy. Jednocześnie może lubić wygodę podczas wykonywania tej czynności. Nie ważne jak robimy zakupy, czy to online czy tradycyjnie, ważne aby być zadowolonym z zakupionego produktu oraz danej usługi.