Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 22, 2017 in Mniejszej wagi |

Jak grać w sudoku?

Sudoku to obecnie jedna z bardziej znanych rozrywek. Logiczne łamigłówki coraz częściej są wykorzystywane do codziennego ćwiczenia umysłu. W jaki sposób można grać w sudoku i co jest wymagane do tego celu?
Sudoku polega na wypełnianiu wolnych miejsc odpowiednimi liczbami od 1 do 9. Aby zacząć grać w grę sudoku nie potrzeba obecnie wiele. Łamigłówki tego typu często drukowane są nawet w codziennych gazetach. Darmowe sudoku można znaleźć w internecie. Aby wypełnić sudoku w gazecie najlepiej jest na początku używać ołówka.

 

Umożliwi to wymazanie nieprawidłowo wpisanych liczb. W przypadku sudoku wypełnianego przez komputer często możliwe jest włączenie podpowiedzi, dzięki czemu nieprawidłowo wpisane liczby od razu zostaną podkreślone. Można również wybrać grę bez podpowiedzi.
Aby zacząć grać w sudoku za pomocą specjalnych stron internetowych lub aplikacji przeznaczonych na telefon typu smartphone dobrze jest na początku wybrać odpowiedni stopień trudności. Na początku najlepiej wybrać łatwy rodzaj gry, aby się nie zniechęcić. W przypadku gry sudoku przez internet często otrzymuje się dodatkowe punkty za szybsze rozwiązanie zadania.