Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2021 in Mniejszej wagi |

Najciekawsze atrakcje Bielsko-Białej

Bielsko biała miasto włókienników Bolka i Lolka i małego fiata – na pewno kiedyś słyszałeś takie informacje o tym pięknym zakątku naszego kraju. Jeśli szukasz sposobu na ciekawą podróż i miłe wspomnienia, to doskonała propozycja, która na pewno spełni Twoje oczekiwania. W kolejnych akapitach znajdziesz więcej informacji na temat tego miasta.

Bielsko Biała – kilka ważnych informacji

Bialsko -Biała znajduje się nad rzeką Białą, u podnóża gór. Znajduje się tutaj wiele terenów zielonych, lasy i góry tworzą niesamowity klimat, dla którego warto odwiedzić to miasto. Znajduje się tutaj Muzeum Techniki i Włókiennictwa, które turyści odwiedzają bardzo chętnie. Stare maszyny, hale produkcyjne – w tym muzeum poczujesz prawdziwego ducha historii i poznasz najważniejsze informacje o przeszłości tego miasta. Kiedyś znajdowała się tutaj fabryka Fiata, a w muzeum można obejrzeć wystawy związane z tym tematem.
Podczas zwiedzana Bielsko-Białej, warto odwiedzić urokliwą starówkę. Wąskie uliczki, restauracje pomnik słynnego Reksia z bajki, a także Bolek i Lolek wykonani z brązu to atrakcje tej okolicy. Spacer po starówce to dobry pomysł na rozrywkę i odpoczynek dla dorosłych, ale również dla dzieci.
Dla fanów przyrody i pięknych widoków, warto polecić spacer w Parku Miejskim. Ścieżki rowerowe to doskonała okazja do tego, aby wybrać się na rodzinną przejażdżkę i dotlenić organizm. Taka aktywność w otoczeniu drzew to prawdziwa przyjemność. Fani ekstremalnych przeżyć powinni skorzystać z parku linowego, który znajduje się na terenie Parku Miejskiego. Dostępne są tam mniej i bardziej wymagające trasy. Z parku linowego mogą korzystać osoby dorosłe, a także dzieci.

Zakończenie

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby pozwiedzać i odpocząć na łonie przyrody. Jeśli szukasz ciekawego miejsca na rodzinny wyjazd, Bielsko-Biała spełni Twoje oczekiwania. Warto przejść się na spacer po starówce, odwiedzić Muzeum Techniki i Włókiennictwa oraz skorzystać z uroków i możliwości Parku Miejskiego.